Zaznacz stronę

W dzisiejszych czasach większość notatek tworzymy za pośrednictwem komputera, choć pisanie ręczne na pewno nie zostanie całkowicie wyparte przez nowoczesną technologię.

Odręczne pisanie to doskonałe ćwiczenie dla naszego mózgu, dlatego bez wątpienia warto robić notatki długopisem albo piórem, jest to też świetny pomysł na prezent. Lepsze będzie piór czy długopis?

Pióro czy długopis?

To, czy zdecydujemy się na zakup pióra czy długopisu w dużej mierze powinno zależeć od naszych upodobań, albo upodobań osoby, której chcemy zrobić taki prezent. Nie każdy lubi pisać wiecznym piórem, niektórzy bardziej prezesują długopisy. Długopis na pewno będzie bardziej praktyczny w użytkowaniu, bo nie wymaga uzupełniania atramentem. Z drugiej strony wieczne pióro jest bardzo eleganckie, ponadczasowe, na pewno będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które często robią odręczne notatki i lubią pisać na papierze, a nie na komputerze.

Zwróć uwagę na jakość

Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup pióra wiecznego czy długopisu, jeśli zależy nam na wysokiej jakości produkcie, najlepiej będzie wybierać spośród asortymentu pochodzącego od znanych i cenionych producentów. Dobrym przykładem jest Parker albo Watermann. Te marki cieszą się uznaniem na całym świecie, tak więc można mieć pewność, co do tego, że ich długopisy i pióra będą trwałe. W tym wypadku niestety cena idzie w parze z jakością i trzeba się z tym liczyć.