Zaznacz stronę

Wybór pióra wiecznego wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać.

Choć nie są to urządzenia zbyt skomplikowane, to trzeba orientować się, jakie pióra będą solidne i w którego warto zainwestować pieniądze.

Od renomowanej firmy

Obecnie wybór piór wiecznych jest duży, jednak na rynku znajduje się tylko kilka marek, które cieszą się międzynarodową renomą i uznaniem. Dobrze sprawdzają się pióra Watermann albo Parker, które mają solidne stalówki wykonane z wysokie jakości stali nierdzewnej. Niektóre z nich są pozłacane, co dodatkowo nadaje im niepowtarzalnego, unikalnego charakteru. Ważne jest to, żeby pióro było wytrzymałe i solidne. Decydując się na zakup pióra z wyższej półki od znanego producenta, można mieć pewność, że posłuży przez lata, to dobry wybór.

Ile kosztuje dobre pióro wieczne?

Najtańsze pióra znajdziemy już za kilkanaście złotych. Ceny piór wysokiej jakości zaczynają się od 200 złotych wzwyż, niektóre modele wykonane ze złota mogą kosztować kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jaki mamy budżet na takie zakupy. Pióra wieczne to inwestycja na lata, wystarczy zmieniać w nich atrament i regularnie czyścić, dzięki temu będą służyć nawet przez długi czas, a może nawet kolejnym pokoleniom. Bardzo ważne jest to, żeby o pióro wieczne w odpowiedni sposób dbać. Trzeba poddawać je czyszczeniu przynajmniej raz w miesiącu, szczególnie, jak się go intensywnie używa. Co więcej, ważna jest również jakość atramentu, najlepiej wybierać taki od firm sprzedających pióra wieczne, nie poleca się kupować atramentu z dyskontów, marketów czy sklepów papierniczych, gdyż są słabej jakości i mogą doprowadzić do zniszczenia pióra.