Zaznacz stronę

Kto z nas pamięta czasy w podstawówce i pierwszych latach szkolnych, kiedy pisanie piórem było czymś obowiązkowym, kształtującym charakter pisma i inne umiejętności, które od początku sprawiały, że pisanie stało się czymś więcej, niż zapisywaniem słów.

Dlatego tak ważne jest, aby od początku doceniać przyrząd do pisania, jakim jest pióro wieczne.

Elegancki gadżet nie tylko dla kaligrafów

Pisanie piórem stało się zapomnianą umiejętnością, która na szczęście wraca do świetności – w tym momencie pisanie piórem wiecznym jest oznaką statusu, ale także powrotu do tego eleganckiego i pięknego sposobu pisania. Długopisy eleganckie są jednym z najlepszych prezentów na wszelkie okoliczności i ważniejsze okazje. Któż z nas nie chciałby dostać tego wyrafinowanego prezentu, jako pamiątkę ważnego wydarzenia. Pióro to elegancki gadżet, który świetnie się sprawdzi zarówno na rocznicę, dla nauczyciela jako pamiątkę po danej klasie, dla szefa albo dla każdej osoby, która wiele dla nas znaczy – pióra wieczne są nie tylko bardzo praktyczne, ale i zachwycają swoją formą, a także są doskonałe dla utrwalania, próbowania czy tez polepszania pisma kaligraficznego, które ozdobi każdy dokument, każdy napisany tekst.

Jakie pióro wybrać?

Piśmiennicze markowe gadżety, jak pióra, długopisy od najlepszych marek, to coś, co zawsze zdobędzie uznanie i z pewnością sprawi wielką przyjemność obdarowanemu. Możesz sprawdzić, które pióra najbardziej przypadną do gustu, Parker, Sonnet, Waterman, różne pióra są odpowiednie dla różnych grup odbiorczych. Dajmy na to pożegnanie prezesa bądź innej ważnej osoby w firmie – ważne jest, aby ofiarować taki prezent, który z pewnością będzie wyszukaną pamiątką – ofiarowanie pióra wiecznego stało się już niemal elementem każdego pożegnania i docenienia, a także symbolicznym podziękowaniem w pięknej formie za cały wysiłek danej osoby w daną firmę. Wieczne pióro jest niezastąpione i zawsze stanowi trafiony prezent o charakterze wręcz ikonicznym.

Pióro na prezent i do pracy

Dla wszystkich, którzy przyzwyczaili się do korzystania z elektronicznych gadżetów, tabletów, smartfonów i innych podobnych akcesoriów, pióro wieczne może wydawać się przeżytkiem. Nic bardziej mylnego. Podpisywanie umów, kształtowanie pięknego pisma, a także podkreślenie wagi dokumentu od zawsze wiąże się z używaniem artykułów piśmienniczych. Można nadać tej czynności jeszcze większej klasy, poprzez użycie odpowiednich do tego narzędzi, jakim jest wieczne pióro. Jest to doskonały prezent nie tylko dla ważnych urzędników, w pracy na wysokich stanowiskach, ale pióro wieczne możne sprawić wiele przyjemności z pisania dla każdej osoby, dorosłych, jak i dla dzieci, które dopiero poznają magię kryjącą się za pisanie.

Dzieci z piórem za pan brat

Dla dzieci rekomendowany jest na początek wybór pióra kulkowego, które świetnie oddaje charakter pióra, jednocześnie pozostaje łatwiejszy w używaniu przez dzieci. Sklepy z długopisami, piórami i stalówkami oferują coraz to nowe, śliczne i dostosowane do wieku artykuły piśmiennicze, które z pewnością zadowolą dzieciaki, ale i ich rodziców. Z pomocą pióra kulkowego dzieci mogą stawiać swoje pierwsze kroki w piśmie, ucząc się stylowego, pięknego pisania, które z pewnością zaowocuje nienagannym pismem w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby od początku uczyć dzieci obcowania z artykułami piśmienniczymi, które zbudują w nich pasję do pisania, a także nauczą prawidłowego zapisu. Jest to szczególnie ważne w czasach, w których rządzi Internet, a pisanie jest zastąpione poprzez pisanie na klawiaturze. O ile styczność dziecka z elektroniką, tabletami i smartfonami od najmłodszych lat życia nie jest już dziś niczym dziwnym, o tyle zanik umiejętności pisania poprzez całkowite zastąpienie pisania ręcznego na rzecz dotykowego, jest niepokojąca i będzie prowadzić do wielu konsekwencji w przyszłości, jak koślawe, niestaranne pisanie, bądź tez całkowity zanik umiejętności pisania odręcznego. By temu zapobiec, warto, by dziecko uczyło się od początku pisania – nie tylko w szkole. Doskonalenie tej umiejętności przez specjalnie dobrane pióro wieczne, jest idealnym rozwiązaniem i wstępem do tej pięknej sztuki pisania.

Pióro wieczne pamiątką na całe życie

Wieczne pióro może sprawić, że wspomnienie o danym wydarzeniu będzie, jak nazwa wskazuje – wieczne. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dobrać pióro do okoliczności, a nawet do charakteru danej osoby. Możliwości branży piśmienniczej dają na tyle możliwości, że kolor pióra można dobrać wręcz do koloru oczu, paznokci i biżuterii danej osoby. Jest to fantastyczna nowina, gdyż czasy, w których dostępny był jeden lub dwa modele piór wiecznych już dawno minęły. Warto zatem zadbać o odpowiednią oprawę, a do tego idealnie sprawdzi się np. grawer dla takiego pióra ze znaczącym napisem, datą lub innym symbolem. Taki prezent z pewnością zostanie doceniony przez obdarowanego i zostanie pamiątką na całe życie. Zobacz na ofertę piór wiecznych już dziś i pozwól sobie i innym na doskonały prezent na niemal każdą okoliczność.