Zaznacz stronę

Pióra wieczne od zawsze były używane jako piękne narzędzie piśmiennicze.

Obecnie wieczne pióra są rzadziej używane ze względu na swoją cenę, ponieważ długopisy są znacznie tańsze w produkcji, jednak pióra wieczne znacznie przewyższają klasyczne długopisy oferując wiele korzyści z ich używania, jaką jest np. mniejsze zmęczenie dłoni osoby piszącej – pióro wymaga mniejszego nacisku niż tradycyjny długopis. Pióra są też cenione ze względu na estetykę znaków, które wychodzą spod ręki piszącego.

Pióro na każdą okazję

Pióra wieczne są nie tylko efektywnym prezentem, ale także wspaniałym rozpoczęciem przygody z użytkowaniem pióra. Pióra i długopisy, które można podarować drugiej osobie to jedna z wciąż najlepszych rzeczy, którą można ofiarować dla ważnej nam osoby. Dlatego pióra wieczne mają zastosowanie nie tylko w pomocy przy kaligrafii, ale także docenianie są jako ceniony prezent. Eleganckie pióra wieczne z najlepszych firm jak Parker, Sonnet, Waterman to na pewno zdecydowanie jedna z rzeczy, jaką można oferować.

Zakup i pamiątka na lata

Każdy z nas posiada nieskończenie wiele długopisów i innych akcesoriów piśmienniczych, dzięki który zapisujemy swoje codzienne obowiązki, podpisujemy umowy, życzenia świąteczne, kartki urodzinowe, zapisujemy swoje wspomnienia i największe pragnienia – warto, aby oprawa tych wydarzeń była również najlepsza, dlatego warto użyć odpowiednich akcesoriów piśmienniczych, by jeszcze bardziej podkreślić te chwile. Zapewnij jak najlepsze wspomnienia i wyrabiaj w sobie nawyk pięknego pisania, który z pewnością doceni każdy odbiorca treści, a także sprawi satysfakcję Tobie. Ponadto jest to pamiątka na całe lata, dlatego nie warto się zastanawiać nawet nad

Wspomnienia osadzone w wiecznym piórze

Pióro wieczne i eleganckie długopisy i inne artykuły piśmiennicze są pięknym wspomnieniem po danym wydarzeniu. Pióra wieczne, jak i pozostałe artykuły, które przypominają nam dane wspomnienie, to cenne artykuły, które z pewnością zostaną w naszych domach na długie lata. Dlatego tez takie ważne jest, aby pióra wieczne były dobrane pod odpowiednią okazję, a także dla wybranej osoby i pasowała do danych okoliczności. Stalówki noszą oznaczenia literowe uzależnione m.in. od rodzaju i szerokości pisanej linii, co też może być jednym z wytycznych dla sprezentowania pióra.

Pióra wieczne także dla najmłodszych

Pięknie jest umieć pięknie pisać – dlatego ten nawyk należy od najmłodszych lat w dzieciach wyrobić. Ważne, aby dzieci mogły również poznać od najmłodszych lat, jak ważne jest umiejętne i czytelne pisanie – w świecie otaczającej technologii łatwo o zanik tej podstawowej umiejętności. Dziś dzieci wolą pisać na klawiaturach, niż ręcznie, dlatego też podarowanie ślicznie wykonanego pióra, oryginalnego długopisu może znacznie przyczynić się do rozwijania tej umiejętności. Dlatego na początek warto zainwestować w zakup pióra kulkowego, które nie tylko przypomina użytkowanie normalnego pióra, ale też jest łatwiejsze w obsłudze i wyrabia pozytywne nawyki pięknego pisania od początku przygody z artykułami piśmienniczymi.

Historia, która nie kłamie

Mało kto wie, że wieczne pióro powstało wcześniej niż ołówek. W 1922 roku Howard Carter odnalazł w grobowcu Tutenchamona pierwsze narzędzie pisarskie, które przypominało pióra wieczne ze współczesności. Była to zaostrzona z jednej strony trzcinowa rurka umieszczona w miedzianej oprawce z atramentem. Do końca XVIII wieku bardzo popularne były pióra gęsie, których największą wadą była konieczność częstego ścinania końcówki, aby nadać jej stożkowy kształt umożliwiający pisanie. Dzisiaj dzięki zasilaniu kanalikowemu pióra poprzez atrament, nie jest konieczne częste wymienianie końcówki. Stalówka zaś stała się przepięknie zdobionym stożkowatym wykończeniem pióra, który nadaje przepięknego kształtu i eleganckiej formy, sprawiając, że pisanie stało się łatwe, proste i przyjemne. Obecnie najpopularniejsze są pióra na naboje. Zwykle, zamiennie z nabojami, można stosować napełniane za pomocą konwertera z kałamarza. Niektóre wieczne pióra uważane są za dzieła sztuki i osiągają wysokie ceny.

Pióro z grawerem najlepszą inwestycją

Pióro z grawerem to przepiękna pamiątka na różne okazje – rocznice, pożegnanie pracownika, bal maturalny, chrzciny, komunie, dzień nauczyciela. Wykorzystaj możliwości, jakie oferuje zakup eleganckiego pióra wiecznego i spraw komuś najlepszy i najpiękniejszy upominek, który będzie pamiętał na lata. Pióra dla leworęcznych, pióra dla dzieci – dzisiejsza bardzo rozbudowana oferta pozwala wręcz wybierać i przebierać w najlepszych prezentach i wyborze najbardziej odpowiedniego artykułu piśmienniczego dla dorosłych i mniejszych odbiorców. Dostosuj idealną ofertę i zobacz, jak wiele z piór wiecznych może stać się bardzo cenionym i dobrze wspominanym upominkiem ważnego dnia, przedmiotem przypominającym o danej osobie czy okresie z życia. Pióro nie tylko zapisuje wszystkie ważne rzeczy, ale również towarzyszy nam w najważniejszych sytuacjach. Warto, by było to pięknie zaakcentowane.